נק' התחלה
פונדק נאות סמדר (צומת שיזפון)
נק' סיום
שחרות
נושא השביל
רכיבה מדברית
אורך
26
דרגת קושי
בינוני
טיפוס מצטבר
450

נאות סמדר- שחרות

 

המקטע שלפנינו מיוחד. על אף אורכו הלא ארוך, נעבור במגוון תאי שטח נופיים מיוחדים ושונים זה מזה. השביל ייקח אותנו לאורך נחלי מדבר טיפוסיים, יעבור בדיונות קסומות ויסתיים ברכיבה על שפת מצוק שממנו תצפיות מגובה מעוף הציפור לעבר הערבה והרי אדום . זהו קטע שלא היה מוכר למטיילים וייחודיותו במגוון הנופים והתכסית שלאורכו.

נתחיל את הרכיבה כ- 50 מטר מערבית לצומת, בגב של פונדק נאות סמדר. ננוע בשיפוע קל לאורכו של וואדי ובירידה לעבר נחל איה וממנו ניטפס במעלה קדום אל מעל לנחל כסוי.

כבר מהירידה אל נחל כסויי נוכל לראות ממנו את הסרפנטינות שיובילו אותנו בקלות אל הדיונות שנישאות מעברו השני של הנחל. למעלה, על הדיונות, נוף פסטורלי. רכוב כאן על שבילים מרוצפים ובחלקים מסוימים (וקצרים) נוביל את האופניים רגלית.  

 

השביל יורד לעבר חניון הלילה בחולות כסוי ומשם בדרך רכב נוחה נמשיך דרומה אל הכביש. על הכביש נרכוב קצת יותר מחצי קילומטר ונפנה שמאלה (מזרחה). בנקודה זו מומלץ להמשיך מעט ישר על השביל (ולא לפנות שמאלה) אל עבר מקדש הנמרים שסמוך לשביל. נחזור לנקודה שבה עזבנו את השביל ונפנה מזרחה ונרכוב במעלה נחל יתרו. בתום 5 ק"מ נעפיל אל קו פרשת המים ותצפית מרהיבה על הר שחרות. הסינגל יעביר אותנו בין שלוחות ההר ויחשוף לנו, תצפיות אל הערבה הרחוקה, 400 מטרים מתחתינו. אחרי כ- 3 ק"מ נפרד מהנופים ומהסינגל הפתלתל ונגלוש אל ה"קע" שבפאתי הישוב שחרות.  

שימו לב:

מקטע זה הינו היחידי בשביל ישראל לאופניים הדורש תיאום לכניסה לשטח אש באמצע השבוע. לתיאום אנא פעלו על פי ההוראות המופיעות פה.

שביל ישראל לאופניים טרם עודכן במפות סימון השבילים, לכן ציינו כי מדובר בשטח אש 326. תוכלו לשלוח לחייל את מפת המקטע בפקס.

נקודת ההתחלה: פונדק נאות סמדר . צומת שיזפון 

למגיעים ברכב פרטי מצפון: מבאר שבע יש לנסוע על כביש 40 עד לצומת שיזפון הסמוכה לישוב נאות סמדר

למגיעים ברכב פרטי מדרום: מאילת יש לנסוע צפונה על כביש 90 עד לפנייה לכביש 40. יש לפנות שמאלה לכביש 40 ולעלות איתו עד לפונדק נאות סמדר (צומת שיזפון)

הגעה באוטובוס: קו 392 מאילת המגיע לצומת שיזפון.  ללוח הזמנים של תחבורה ציבורית אנו ממליצים להכנס ללינק הבא בלחיצה כאן

* הרשימה הנ"ל מהווה סקירה של נותני השירותים שנרשמו באתר וזמינים למקטע. למערכת שביל ישראל באופניים אין אחריות על טיב השירות, מחירו ואחריות כלשהי. אין לנו עדיפות לנותן שרות זה או אחר. במידה ונתקלתם בבעיות או המלצות נשמח לשמוע מכם.

להגעה לעמוד נותני השירותים המלא
שם כתובת כתובת האתר אזור גאוגרפי קטגוריה
פארן אופאן מושב פארן דרום ליווי ולוגיסטיקה, מדריכי רכיבה
חניון נוודים שחרות דרום ליווי ולוגיסטיקה, אירוח ולינה
אירוח כפרי נאות סמדר קיבוץ נאות סמדר דרום אירוח ולינה, מכונאות ותחזוקה
קרן קולות קיבוץ קטורה קיבוץ קטורה דרום ליווי ולוגיסטיקה, אירוח ולינה
בית הארחה אקולוגי לוטן קיבוץ לוטן דרום ליווי ולוגיסטיקה, אירוח ולינה, מדריכי רכיבה
חניון הנוודים שחרות דרום ליווי ולוגיסטיקה, אירוח ולינה
סמר בייק קיבוץ סמר דרום ליווי ולוגיסטיקה

שותפים לשביל